Достапни линкови

logo-print

Нова акција на американско беспилотно летало во Пакистан


Пакистан денеска побара од Соединетите Држави да запрат со нападите со беспилотни летала на негова територија, отако во таков напад во изминатата ноќ биле убиени 7-мина милитанти. Американско беспилотно летало истрелало два проектила во реонот на северен Вазиристан, во близина на границата со Авганистан. Ваквите напади се повреда на пакистанскиот суверенитет и интегритет, се вели во реакцијата на министертвото за надворешни работи на Пакистан.
XS
SM
MD
LG