Достапни линкови

logo-print

Втор пораз на кошаркарите на ЕП


Македонската кошаркарската репрезентација загуби од репрезентацијата на Литванија со резултат 75:67. Ова е втор пораз за Македонија на Европското првенство во Словенија.

Најефикасен во составот на македонската репрезентација беше Владо Илиевски со 13 поени, капитенот Перо Антиќ даде 12 кошеви, додека Лестер Бо Мекејлеб 11.

Србија и Летонија го делат првото место во групата со две победи, Црна Гора и Литванија имаат по една победа и еден пораз, а Босна и Македонија се без победа.
XS
SM
MD
LG