Достапни линкови

logo-print

ЕУ ја предупреди Ерменија за Царинската Унија со Русија


Карл Билд

Карл Билд

Официјални претставници на ЕУ ја предупредија дека Ерменија дека нејзината намера да и се приклучи на Царинската Унија предводена од Русија може да ги попречи нејзините шанси да потпише Спогодбата за асоцијација со Унијата. Литванија, како актуелнен претседавач со ЕУ, соопшти дека Ерменија не може да влезе во двете организации во исто време.
Шведскиот министер за надворешни работи, Карл Билт , на својот Tвитер профил , пишува за пресврт во политиката на Ерменија.
XS
SM
MD
LG