Достапни линкови

logo-print

Јанукович инсистира на проевропски реформски закони


украинскиот претседател Виктор Јанукович

украинскиот претседател Виктор Јанукович

Во денешниот говор во парламентот, украинскиот претседател Виктор Јанукович ги охрабри пратениците да го забрзаат донесувањето на проевропските закони со цел поефикасна борба против корупцијата. Според него, овие закони се неопходни и за успех на претстојниот самит во Вилнус во ноември годинава на кој се очекува Украина да ја потпише спогодбата за асоцијација со Европската унија.
XS
SM
MD
LG