Достапни линкови

logo-print

Доживотен затвор за членови на Муслиманското братство


Египетскиот воен суд денеска осуди единаесетмина припадници на Муслиманското братство на доживотен затвор поради напади врз војници на Синај во минатиот месец. Други 45 исламисти биле осудени на пет години затвор. Станува збор за први пресуди на членови на оваа организација по воениот удар и апсењето на претседателот Мухамед Морси во почетокот на јули.
XS
SM
MD
LG