Достапни линкови

logo-print

На гласачкото ливче на Косово само логото на Изборната комисија


Косовската Централна изборна комисија реши на гласачкото ливче за локалните избори во Косово, што ќе се одржат на 3 ноември, да стои само нејзиното лого. Во соопштението на Комисијата се додава дека гласачкото ливче ќе изгледа исто за целата територија на Косово. Српските власти бараа на гласачкото ливче за локалните избори да нема обележја на државноста на Косово. Во спротивно Белград најави дека нема да ги повика косовските Срби да учествуваат на изборите.
XS
SM
MD
LG