Достапни линкови

logo-print

ЕУ повикува да се почека на извештајот на ОН за хемискиот напад во Сирија


Меѓународната заедница би требало да почека инспекторите на Обединетите Нации да го комплетираат извештајот за употребата на хемиско оружје во Сирија, па потоа да превземат акција, изјави портпарол на Европската Унија. Тој додаде дека ЕУ најстрого го осудува хемискиот напад и повикува на цврста акција од меѓународната заедница, но смета дека треба да се почека на извештајот.
XS
SM
MD
LG