Достапни линкови

logo-print

Египетската армија во акција против милитанти на Синајскиот полуостров


Египетската армија извршила воздушен напад против милитантите на Синајскиот полуостров, при што биле убиени 15 милитанти, јавија египетските медиуми. Од хеликоптери било стрелано врз две села во близина на границата со Израел и со Појасот Газа. Милитантите ги зачестија нападите врз египетските безбедносни сили во реонот на Синај, особено откако претседателот Мухамед Морси беше соборен од функцијата.
XS
SM
MD
LG