Достапни линкови

logo-print

Денис Родман ќе формира кошаркарска лига во Северна Кореја


Поранешниот американски кошаркар Денис Родман допатувал повторно во Северна Кореја на средба со лидерот Ким Џонг Ун. Родман изјави во Пекинг дека имал намера да формира кошаркарска лига во Северна Кореја и оти нема намера да преговара за други прашања. До посетата на Родман доаѓа на само неколку дена откако Пјонгјанг ја одби предвидената посета на американскиот специјален пратеник Роберт Кинг поради учеството на американски бомбардери на заедничката воена вежба со Јужна Кореја.
XS
SM
MD
LG