Достапни линкови

logo-print

Москва ја предупреди Молдавија околу ЕУ


Рускиот заменик премиер Дмитри Рогозин

Рускиот заменик премиер Дмитри Рогозин

Рускиот заменик премиер Дмитри Рогозин денеска изјави дека ако Молдавија ја потпише Спогодбата за асоцирање со Европската унија тоа ќе ги усложни напорите за решавање на конфликтот околу отцепениот регион Трансдњестар. Тој додаде дека по таквиот чин Москва ќе ги преиспита сите договори со Молдавија, што би имало, како што оцени, погубни последици за таа земја.
XS
SM
MD
LG