Достапни линкови

logo-print

Премиерот на Франција на состанок со пратениците за Сирија


Премиерот на Франција Жан Марк Еро најви дека денеска треба да се состане со шефовите на одборот на Парламентот на Франција за одбрана и безбеднсот и со лидерите на пратеничките групи да го разгледа прашањето за учество на француската војска во итервенцијата во Сирија. Францускиот Парламент треба прашањето да го разгледа во среда.Одлуката на американскиот претседател Барак Обама да побара одобрување од Конгресот за воениот напад врз Сирија покрена барања Франција своето учество во таа интервенција исто така да го одобри во францускиот парламент.
XS
SM
MD
LG