Достапни линкови

logo-print

Папата Франциско ќе ја предводи молитвата за мир во Сирија


Папата Франциско денеска ја осуди употребата на хемиско оружје во војната во Сирија и најави дека во сабота на 7.септември на плоштадот Св. Петар ќе ја предводи молитвата за завршување на војната во таа земја.Папата кажа дека освен молитвено бдеење за тој ден ќе биде прогласен и пост. Папата го повтори повикот до сите завојувани страни да го одложат оружјето и да најдат харброст за отпочнување преговори.
XS
SM
MD
LG