Достапни линкови

logo-print

Во Сарај повреден патник при каменување автобус


Патник се здобил со расекотина на главата откако непознато лице фрлило камен кон автобусот на Јавното градско претпријатие во скопски Сарај.Како што соопшти полицијата, во Полициската станица во Ѓорче Петров, Н.В. возач на автобус на ЈСП со број два, вчера пријавил дека во селото Сарај кај бензинската пумпа додека, непознато лице фрлило камен кон автобусот и преку отворениот прозор погодил патник, кој се здобил со расекотина на главата
XS
SM
MD
LG