Достапни линкови

logo-print

Кипар ги откажа ноќните летови до Бејрут поради Сирија


Сирија

Сирија

Кипарските авиокомпании започнаа да ги менуваат термините на летовите до Либан поради опасност од започнување воена интервенција на САД и нивните сојузници против Сирија, изјави претставник на „Кипар ервејз“, кој потврди дека од вчера се откажани ноќните летови кон Бејрут.
И францускста компанијата „Ер Франс“, соопшти дека го менува возниот ред на еден од двата секојдневни летови кон либанскиот меѓународен аеродром „Рафик Харири“.
XS
SM
MD
LG