Достапни линкови

logo-print

САД продолжуваат со потрагата по сојузници за интервенција во Сирија


Американскиот државен секретар за одбрана Чак Хејгел изјави дека Соединетите американски држави продолжуваат со напорите за формирање на меѓународна коалиција за можни странски воени напади во Сирија. Хеjгел ја даде изјавата по одлуката на Британскиот парламент кој не ја подржа ваквата иницијатива. Хејгел рече дека Вашингтон бара коалициски партнери за разјаснување на минатонеделниот напад во кој наводно се употребувало хемиско оружје против бунтовниците во Сирија.
XS
SM
MD
LG