Достапни линкови

logo-print

Обама ќе се сретне со лидерите на балтичките земји


Американскиот претседател Барак Обама ќе се сретне со лидерите од балтичките држави во Белата куќа. Американскиот претседател ќе биде домаќин на средба со неговите колеги од Естонија, Литванија и Латвија. Од Белата куќа соопштија дека на состанокот ќе се разговара за значајната трансформација на балтичките земји од нивната независност до денес. Теми на дискусија ќе бидат и регионалната соработка, енергетиката, одбраната и трговијата.
XS
SM
MD
LG