Достапни линкови

logo-print

Вицепремиерот Бесими во посета на Литванија


Вицепремиерот Фатмир Бесими

Вицепремиерот Фатмир Бесими

Вицепремиерот задолжен за европски прашања Фатмир Бесими ќе престојува во официјална посета на Литванија. Тој, меѓу другото, ќе се сретне со министерот за надворешни работи Линас Линкевичиус, заменик претседателот на Парламентот Витаутас Гапшис. На средбите вицепремиерот Бесими ќе ги презентира активностите што се преземаат во Македонија во однос на процесот на европската интеграција и статусот на реализација на обврските кои произлегуваат од Пристапниот дијалог на високо ниво.
XS
SM
MD
LG