Достапни линкови

logo-print

Од понеделник без ограничување на извозот на српска пченица во Македонија


Србија ќе може од понеделник без ограничување да извезува пченица во Македонија, а брашно од 15 септември. Ова го објави српското министерство за трговија, додавајќи дека на тие датуми ќе бидат укинати мерките за условен увоз во Македонија. Во соопштението се наведува дека македонската влада веќе започнала процедура за укинување на спорната одредба.
XS
SM
MD
LG