Достапни линкови

logo-print

Несигурноста околу Сирија ги погоди акциите на светските берзи


Зголемената можност за западна воена акција против сириската влада ги погоди акциите на светските берзи, истовремено зголемувајки ја побарувачката за безбедните валути како јапонскиот јен, швајцарскиот франк и златото.
Загуби при отворањето денеска се регистрирани на берзите на Вол Стрит и Дау Џонс.
Нервозата на пазарите и тензиите околу Сирија ќе влијаат и натаму, изјави Марк Чандлер шеф на оделот за валутна стратегија на Браун Брадерс Хариман во Њујорк.
XS
SM
MD
LG