Достапни линкови

logo-print

Белград се уште без одлука за контрамерки против Македонија


Државниот секретар во министерството за земјоделство на Србија Данило Голубовиќ денеска изјави дека се уште не била донесена одлука за српските мерки против Македонија поради нејзиното условување на увозот на пченица и брашно од Србија. „Се уште немаме донесено одлука. Записникот му е предаден на министерот и се очекува по анализата со министерот за трговија проблемот да биде изнесен на седница на српската влада која треба да ги донесе мерките“, изјави тој за агенцијата Бета, наведувајќи дека воведувањето контрамерки е деликатен процес.
XS
SM
MD
LG