Достапни линкови

logo-print

Шумски пожар во близина на Сан Франциско


Пожарникарите во Калифорнија се оптимисти дека ќе можат да го стават под контрола големиот шумски пожар околу националниот парк Јосемити кој се заканува да доведе до прекин на снабдувањето со вода и струја на градот Сан Франциско. Пожарот избувна пред десетина дена и има зафатено над 600 квадратни километри шума.
XS
SM
MD
LG