Достапни линкови

logo-print

Израелските сили убиле тројца палестинци во Каландија


Бегалскиот камп Каландија

Бегалскиот камп Каландија

Израелските безбедносни сили убиле тројца Палестинци, а десетици раниле во бегалскиот камп Каландија северно од Ерусалим, соопштија преставници на палестинските власти.
Портпаролот на израелската полиција Мики Розенфелд изјави дека околу 1.500 палестинци ги нападнале израелските безбедносни сили со камења и молотови коктели.
Розенфелд изјави тројца припадници на безбедносните сили биле повредени. Тој не го потврди користењето боева муниција како што тврдеа палестиците и изјави дека инцидентот е под истрага.
XS
SM
MD
LG