Достапни линкови

logo-print

Во експлозија на бомба во БиХ ранети 11 луѓе


Единаесет лица биле ранети во експлозија на најверојатно рачна бомба на терасата на еден угостителски објект во Козарска Дубица, соопшти полицијата во Бања Лука. Никој од повредените не бил во животна опасност. Лицето што ја активирало бомбата било уапсено.
XS
SM
MD
LG