Достапни линкови

logo-print

Израелски одговор на вчерашното ракетирање


Израелската војска соопшти дека извршила воздушен напад врз локација на југот на Либан како одговор на ракетите истрелани врз израелска територија. Во денешното соопштение се додава дека била бомбардирана терористичка позиција меѓу Бејрут и Сидон. Претходно четири ракети паднале во северниот дел на Израел, но притоа немало загинати и ранети.
XS
SM
MD
LG