Достапни линкови

logo-print

Времето денеска ќе биде сончево


Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер претежно од северен правец.Температурата ќе се движи од 24 до 35 степени.Во Скопје слично време, со температура до 34 степени.
Вредноста на УВ-индексот ќе изнесува седум.
XS
SM
MD
LG