Достапни линкови

logo-print

Русија уверува дека нема да има дискриминација во Сочи


Русија го уверува Меѓународниот олимписки комитет дека нема да ги дискриминира хомосексуалците на Зимските олимписки игри во Сочи идната година и покрај законот со кој се забранува хомосексуална пропаганда. Прописот предизвика остри реакции и критики во јавноста, по што руските власти испратија допис до Меѓународниот олимписки комитет преку кој се изразува уверување дека сите се добредојдени на спортскиот настан.
XS
SM
MD
LG