Достапни линкови

logo-print

Четири ракети испукани кон Израел


полицијата на местото каде наводно паднале делови од уништената ракета

полицијата на местото каде наводно паднале делови од уништената ракета

Израелската војска соопшти дека неколку ракети биле испукани кон Израел денеска од јужниот дел на Либан. Армијата тврди дека една од ракетите била спречена со антиракетниот систем додека три ракети паднале вон израелска територија. Израелските медиуми покажуваат снимки од материјална штета која според властите била предизвикана од проектили од уништената ракета. За сега никој нема превземено одговорност за нападот.
XS
SM
MD
LG