Достапни линкови

logo-print

Пакистан нема да преговара со вооружени милитанти


Владата во Пакистан соопшти дека милитантите мора да се разоружаат пред било какви преговори со Исламбад. Соопштението следи по денешната лидерска средба и откако премиерот Наваз Шариф го прогласи тероризмот за егзистенцијална закана за Пакистан во понеделникот. На лидерската средба било одлучено да се формира национален совет за безбедност, тело кое ќе работи на безбедносните предизвици во земјата.
XS
SM
MD
LG