Достапни линкови

logo-print

Нови напади врз предградието на Дамаск


Сиријските владини сили денеска ги продолжиле нападите врз предградието на Дамаск во кое, според наводите на опозицијата, вчера било употребено хемиско оружје. Сиријската Опсерваторија за човекови права со седиште во Британија прецизира дека станува збор за ракетни напади. Во вчерашниот напад, како што беше наведено од оваа Опсерваторија, загинале околу 1300 луѓе. Режимот на претседателот Башар ал Асад демантира секаква поврзаност со нападот.
XS
SM
MD
LG