Достапни линкови

logo-print

Српските контрамерки за Македонија во идната недела


Седница на српската влада

Седница на српската влада

Одлуката за тоа дали Србија ќе воведе контрамерки за Македонија поради условувањето на увозот на српска пченица и брашно, веројатно ќе биде донесена во наредната недела. Ова денеска го соопшти српското министерство за трговија. „Србија во минатиот петок официјално побара одговор дали таа одлука е укината, но се уште немаме повратна информација“, изјави помошник министерот за трговија Бојана Тодоровиќ за српската новинска агенција Бета. Таа прецизира дека одлуката ќе биде донесена откако ќе заврши реконструкцијата на српската влада.
XS
SM
MD
LG