Достапни линкови

logo-print

Иран не верува дека Дамаск користел хемиско оружје


Иранските власти денеска ги отфрлија наводите на сиријската опозиција дека силите на претседателот Башар ал Асад употребиле хемиско оружје во вчерашниот напад врз едно предградие на Дамаск. „Ако таа информација е точна, тогаш тоа го сториле терористички групи“, изјави висок ирански официјален претставник, додавајќи дека на овие групи им е од интерес да ја влошат ситуацијата во Сирија.
XS
SM
MD
LG