Достапни линкови

logo-print

Поранешниот египетски лидер Мубарак во домашен притвор


Хосни Мубарак

Хосни Мубарак

Поранешниот египетски лидер Хосни Мубарак ќе биде ставен во домашен притвор, соопшти кабинетот на премиерот на земјата. Мубарак се очекува денеска да биде пуштен од затворот во Каиро, откако судот го ослободи од обвиненијата за корупција. Но, тој се соочува со дополнителни обвинувања за наредување на убиствата на демонстранти за време на протестите во земјата во 2011 година.
XS
SM
MD
LG