Достапни линкови

logo-print

Во Индиско море потонал чамец со стотина азиланти


Бродче со стотина азиланти потонал во Индиско море на 220 километри од Божиќниот Остров каде што Австралија има камп за луѓе кои бараат азил во таа земја. Спасувачките екипи успеале од водите да ги извлечат повеќето луѓе. Австралија се обидува да ги обесхрабри ваквите обиди и најави дека веќе нема да прифаќа азиланти кои пристигнуваат со чамци.
XS
SM
MD
LG