Достапни линкови

logo-print

Воз прегази десетици во Индија


толпа луѓе го запалија возот по несреќата што им ја отежна работата на спасувачките екипи

толпа луѓе го запалија возот по несреќата што им ја отежна работата на спасувачките екипи

Воз прегази група луѓе кои се движеле по пруга во истокот на Индија. Повеќе од 30 лица зинале на станицата Дарма Хат во провинцијата Бихар. Претставници на железничката компанија изјавија дека возот не требал да запре на а лицата кои изллегле на пругата очекувале дека возот ќе застане. По несреќата, толпа луѓе го претепале до смрт еден од машиновозачите, додека другиот е во болница.
XS
SM
MD
LG