Достапни линкови

logo-print

Протест на опозиционери во Киев


Седница на гратскиот совет во Киев беше прекината денеска поради протест на десетици опозиционери и персонал за безбедност. Откако не им било дозволено да влезат во објектот, опозициските членови на гратскиот совет влегле во зградата преку скршен прозорец. Протестите на опозицијата траат со месеци со барање за предвремени локални избори.
XS
SM
MD
LG