Достапни линкови

logo-print

Протести во Мароко против насилството во Каиро


Околу 10 илјади демонстранти на улиците во Мароко излегоа на протест по повик на исламските организации за осуда на војната и крвопролевањето во Египет.
Новинската агенција Франс прес јавува дека демонстрантите барале да се протера од Мароко египетскиот амбасадор. Демонстрантите два часа во главниот град мирно протестирале. Тие го поддржуваат соборениот египтески претседател Мухамед Морси.
XS
SM
MD
LG