Достапни линкови

logo-print

Потрага по исчезнатите во бродската несреќа на Филипините


Спасувачките екипи во Филипините денеска ја продолжија потрагата по речиси двесте исчезнати лица по вчерашната бродска несреќа. Лошото време им ја отежна потрагата. Локалните власти соопштија дека при бродската несреќа најмалку 30 луѓе загинаа а 170 се водат како исчезнати. Спасени се 630 луѓе. Сударот на бродот траектот се случил пред два дена во близина на градот Цебу на околу два километри од брегот.
XS
SM
MD
LG