Достапни линкови

logo-print
Над четири илјади хектари шума изгоре во пожар на грчкиот остров Тасос, јавуваат грчките медиуми.Градоначалникот на островот Тасос денеска посочи дека седум авиони канадери учествуваат во гасењето на пламенот. Заради силниот ветар пожарот се уште не е совладан.
XS
SM
MD
LG