Достапни линкови

logo-print

Во Еквадор годинава се запленети 24 тони дрога


Полицијата на Еквадор соопшти дека запленила над три тони кокаин во специјална операција во пристаништето Гвајакил. Полицијата претресла три контејнери со конзерви со егзотично овошје и зеленчук, наменет за Алжир и Шпанија каде што ги биле пронајдени 300 пакети со кокаин. Од јануари годинава досега во Еквадор се запленети 24 тони наркотици, вклучително кокаин, наменет за транспорт во САД и Европа.
XS
SM
MD
LG