Достапни линкови

logo-print

САД ја откажаа воената вежба со Египет


Американскиот претседател Барак Обама изјави дека Вашингтон ја откажува планираната воена вежба со Каиро поради насилствата во Египет во кои загинаа над 500 лица. Претседателот од одмаралиштето во Масечусес изјави дека Соединетите американски држави силно ги осудуваат постапките на египетската војска. Обама додаде дека политичките разлики не се решаваат со насилство и дека официјален Вашингтон не фаворизира политичари ни партии во Египет.
XS
SM
MD
LG