Достапни линкови

logo-print

Расте бројот на загинати во Багдад


Бројот на загинати во екслопзиите во зелената зона во Багдад се искачи на 28 лица а најмалку триесетмина се повредени, потврдија властите. Во главниот град на Ирак експлодирале најмалку три автомобили бомби во забарикадираниот дипломатски кварт. Нападите се случуваат по најавата на премиерот Нури ал Малики за офанзивни активности против милитантите во земјата. Повеќе од 3.000 лица загинаа во бомбашки напади во Ирак годинава.
XS
SM
MD
LG