Достапни линкови

logo-print

Намалени шансите за спасување на морнарите во Индија


Се намалуваат шансите за пронаоѓање на преживеани по експлозијата на подморница со 18 морнари во Мумбаи. „Се надеваме на најдоброто но го очекуваме најлошото“, изјави шефот на индиската морнарица Д.К. Јоши. Причината за експлозијата е непозната а нуркачките екипи не можат да влезат во подморницата за да ги спасат морнарите. Медиумите јавуваат дека подморницата неодамна била вратена од Русија каде била на поправки.
XS
SM
MD
LG