Достапни линкови

logo-print

Повици за борба против тероризам во Пакистан


Премиерот на Пакистан Наваз Шариф го одбележа денот на независноста на земјата со повик за победа над тероризмотИмаме силна воља и капацитет да го победиме тероризмот, изјави премиерот на одбележувањето на 67 години од независноста на Пакистан. Претходно шефот на армијата даде слични забелешки, напоменувајки дека може да постојат несогласувања за стратегијата која ќе се избере за остварување на ваквата цел.
XS
SM
MD
LG