Достапни линкови

logo-print

Истрага за продажба на книга на Гебелс во Русија


Обвинителството во Санкт Петербург нареди истрага откако во книжарниците во градот се појави на продажба една книга на министерот за пропаганда во нацистичка Германија Јозеф Гебелс. Станува збор за романот „Михаел“ што Гебелс ја напишал во 1923 година, непосредно пред да и се приклучи на нацистичката партија на Адолф Хитлер.
XS
SM
MD
LG