Достапни линкови

logo-print

Продолжен притворот на опозициски лидер во Азербејџан


Судот во Баку му го продолжи притворот на Тофик Јакублу, заменик шефот на опозициската партија Мусават. Неговиот адвокат во изјава за Радио Слободна Европа потврди дека притворот на Јакублу бил продолжен за четири месеци. Опозиционерот е обвинет за организирање на протести во градот Исмајили, северозападно од главниот град на Азербејџан.
XS
SM
MD
LG