Достапни линкови

logo-print

Шестмина загинати во експлозии во Ирак


Најмалку шестмина загинаа во две експлозии на автомобили бомби во Ирак, соопштија властите. Во првиот инцидент загинале четворица откако бомбата била детонирана во близина на шиитски храм во градт Мадаин на 10 километри од Багдад. Во градот Киркук двајца полицајци загинале во обид да деактивираат експлозивна направа.
XS
SM
MD
LG