Достапни линкови

logo-print

Путин пристигна во Азербејџан


Рускиот претседател Владимир Путин пристигна во Баку каде ќе се сретне со неговиот колега Илхам Алиев. Од кабинетот на Путин претходно соопштија дека шест билатерални договори се подготвени за потпишување. Документите се однесуваат на соработка од областа на енергетиката. Двајцата лидери би требало да разговараат и за прашања во врска со Каспиското море како и конфликтот во Нагорно Карабах.
XS
SM
MD
LG