Достапни линкови

logo-print

Путин во посета на Азербејџан


Рускиот претседател Владимир Путин денеска ќе отпатува во официјална посета на Азербејџан. Кремљ најави дека Путин ќе се сретне со неговиот азербејџански колега Илхам Алиев и ќе учествува на обемни дискусии.
Од кабинетот на Путин велат дека за посетата се подготвуваат шест билатерални договори. Засега не се знае за што точно ќе се потпишуваат договорите, кои наводно се однесуваат на прашања од областа на енергетиката.
XS
SM
MD
LG