Достапни линкови

logo-print

Шефот на грузиската изборна комисија се повлече


Претседателот на Грузиската централчна изборна комисија Зураб Јаратишвили си поднесе оставка, два месеци пред одржувањето на претседателските избори во земјата. Портпаролот на Комисијата Ека Азарашвили изјави дека причините за оставката на шефот на организацијата ќе бидат обелоденети во текот на неделава. Претседателските кандидати имаат рок да се регистрираат до 7 септември.
XS
SM
MD
LG