Достапни линкови

logo-print

Путин утре во официјална посета на Азербејџан


Рускиот претседател Владимир Путин ќе отпатува во официјална посета на Азербејџан во вторник. Кремљ најави дека Путин ќе се сретне со неговиот азербејџански колега Илхам Алиев и ќе учествува на расправа за границите. Од кабинетот на Путин велат дека за посетата се подготвуваат шест билатерални договори. За сега не се знае за што точно ќе се потпишуваат договорите, кои наводно се однесуваат на прашања од областа на енергетиката.
XS
SM
MD
LG